SALON SIDONIE

RELAX PRO TĚLO I DUŠI

Nabídka masáží

                                                                                               KONTRAINDIKACE

Správně zvolená masáž přináší celou řadu pozitivních účinků pro naše tělo i mysl. Dokáže uvolnit, podpořit léčbu různých zranění, posílit imunitu, snížit výskyt křečí či pomoct při regeneraci svalů. Existují však případy, kdy se provádění masáže nedoporučuje, neboť může organismu naopak uškodit. Pro řadu onemocnění je masáž přímo kontraindikací a je třeba se jí vyhýbat. V jiných případech je třeba vhodnost masáže konzultovat s lékařem a rozhodnout se pro správný typ.

 

Celková kontraindikace:

 • po nadměrné fyzické námaze ( lépe počkat do druhého dne )
 • po jídle ( vhodné počkat alespoň jednu až dvě hodiny )
 • při výskytu horečnatých a infekčních onemocnění
 • při výskytu nádorového onemocnění
 • pergamenová kůže
 • při pokročilejší formy osteoporózy
 • masáž těhotných se neprovádí v 1. trimestru
 • šestinedělí

 

Částečná kontraindikace:

 • masáž břicha při menstruaci
 • na místech, kde jsou křečové žíly, mateřská znaménka a vystouplé bradavičnaté útvary
 • při spálení pokožky od sluníčka

Při problémech s krevním tlakem, při epilepsii nebo cukrovce svůj zdravotní stav konzultujte se svým lékařem a na vhodnost či nevhodnost masáží se zeptejte. U těchto chorob je třeba situaci vyhodnocovat individuálně v závislosti na konkrétním stavu pacienta a tomu přizpůsobit i podobu masáže.

Sportovní a rekondiční masáž 

od 450,- Kč

Klasická relaxační masáž s aroma olejem    

od 500,- Kč

 

Indonéská bali masáž

od 1 300,- Kč

havajská masáž lomi lomi

1 300,- Kč

Hot stones                ( lávové kameny )

od 500,- Kč

Ájurvédská masáž

1 300,- Kč

bambusová masáž

1 100,- Kč

thajská masáž bylinnými měšci

1 300,- Kč

medová masáž

900,- Kč

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ

od 850,- Kč

MASÁŽ PROTI CELULITIDĚ A FORMOVÁNÍ POSTAVY

od 950,- Kč

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY – ANTISTRESOVÁ MASÁŽ

od 650,- Kč

LIFTING OBLIČEJE

od 850,- Kč

MIKROMASÁŽ OČNÍHO OKOLÍ

od 400,- Kč

DORNOVA METODA A BREUSSOVA MASÁŽ

od 500,- Kč

SPOUŠŤOVÉ BODY – TRIGGER POINTS

350,- Kč

TEJPOVÁNÍ – KINESIOTAPING

od 100,- Kč

CVIČENÍ A MASÁŽ PRO TĚHOTNÉ

od 500,- Kč

MASÁŽ MIMINEK A DĚTÍ

od 180,- Kč

Popis procedury

sportovní a rekondiční masáž

Sportovní a rekondiční masáže jsou určeny nejen pro sportovce, ale mohou velmi dobře posloužit i zdravým nesportovcům, kteří si chtějí upevnit zdraví, posílit organismus nebo zlepšit celkový vzhled. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva.
Masáž působí na tělesný i duševní stav člověka velmi kladně. Zlepšuje podmínky pro svalovou a kloubní činnost. Rovněž při zotavování po nemoci či úrazu má vhodně zvolená a citlivá masáž příznivý účinek na organismus. Masáž má dobrý vliv i na klouby, zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti. Masáží se klouby uvolňují a rozsah kloubní pohyblivosti se zvětšuje. Také v doléčování poúrazových stavů kloubů se stává masáž nezbytným pomocníkem. Urychluje odstranění bolestí a zlepšuje kloubní pohyblivost.

Popis procedury

Klasická relaxační masáž s aroma olejem

Relaxační klasická masáž je velmi jemná a příjemná forma dodávání životní energie, je to osvěžující smyslová terapie využívající vůní a léčivých účinků aromatických esencí, čistých přírodních olejů, která přírodní cestou – netoxicky a nenávykově – léčí tělo i mysl jedince.
Masáž Vám pomůže odstranit z těla jedy, uvolnit zablokovanou energii, odstranit bolesti zad a šíje a vrátit tělo zpět do jeho přirozené rovnováhy, zaručeně zapůsobí na Vaše zdraví.

 

Při výběru této masáže si sami na místě vyberete z aktuální nabídky aroma olejů.

Popis procedury

INDONÉSKÁ BALI MASÁŽ

Bali masáž je jednou z mnoha starobylých tradičních indonéských masáží. Jedná se o masáž celotělovou, hloubkovou, která je unikátní v tom, že v sobě spojuje několik alternativních medicínských postupů: masáž, akupresuru, reflexologii a aromaterapii s užitím esenciálních olejů. Stimuluje krevní oběh, ulevuje od svalové a kloubní bolesti a přináší pocit duševní pohody, klidu a hluboké relaxace.

 

Při výběru masáže s peelingem si sami na místě vyberete peeling z aktuální nabídky.

Popis procedury

hAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI LOMI

Havajská masáž je kouzelným smyslovým zážitkem a právem se považuje za perlu mezi masážemi. Umí očarovat luxusem, výjimečností a originalitou. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Havajská masáž Lomi Lomi ( milující ruce ) využívá velmi plynulých, měkkých  i hlubokých technik a je prováděná hlavně předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla.
Někdy bývá také nazývána Loving Hand ( laskavé ruce ). Speciální technika a rytmus havajské masáže ve spojení s vůní aromatických olejů vyvolávají hluboký terapeutický a relaxační účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií. Klient se tak snadno může odpoutat od každodenní reality a soustředit se na sebe a na svou relaxaci.
Havajská masáž Lomi Lomi je vhodná především pro klienty, kteří jsou denně vystavováni psychickému a fyzickému tlaku, při přepracovanosti a nesoustředěnosti, při častých bolestech celého organismu, při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení, při vnitřní nerovnováze, nervozitě a podráždění.

Popis procedury

HOT STONES ( lávové kameny )

Neexistuje jiná masáž, která dokáže navodit takové pocity jako právě masáž horkými kameny.
Masáž s lávovými kameny naprosto překonává klasické masáže svými účinky na tělo i duši. Zažijete pocit naprostého uvolnění a harmonie, zcela zapomenete na okolní svět a všední starosti kolem sebe.
Je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. Představte si příjemné teplo přicházející z vulkanických kamenů do každé části vašeho těla. Nádherně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit blahodárné uvolňující teplo.
Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku. Přináší celkové uklidnění, nesmírně slastné pocity bezpečí, kdy starosti a stresy samovolně odplývají. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater ledvin. Mimořádně silné jsou kosmetické účinky, masáž zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě. Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah), navozuje meditační stav. Pocity a účinky vydrží po několik dnů.

Po ukončení masáže je dobré nevstávat, zůstat několik minut v klidu na lehátku. Masáž lávovými kameny je výrazně intenzivnější než klasická masáž a člověk po nějakou dobu absolutně uvolněný až malátný. Alespoň hodinu po masáži, nejlépe po celý zbytek dne, se nedoporučuje fyzická námaha, řízení auta a další psychicky a fyzicky náročné činnosti. Důležitý je dostatečný přísun tekutin, nejlépe neperlivé vody nebo zeleného čaje. Nedoporučuje se káva a alkohol.

Popis procedury

ÁJURVÉDSKÁ MASÁŽ

Populární metoda relaxace s mnoha tisíciletou historií. Je oblíbená díky svým blahodárným účinkům a stylem provádění. Jedná se o masáž hluboce relaxační a regenerační, ve světě velmi vyhledávanou.

Ájurveda léčí celé tělo, duši i mysl. Přičemž klade důraz na prevenci a neustálou podporu zdraví. V Ájurvédě dochází k harmonizaci organismu, uvolnění bolesti, únavy, stresu, posílení imunitního systému, zlepšení krevního oběhu a celkovému stavu zdraví.

 

Popis procedury

BAMBUsovÁ masáž

 

Tato masáž je velice účinná a příjemná procedura, která má vynikající uvolňující, zklidňující, reflexní a lymfatické vlastnosti. Funguje podobně jako lymfatická masáž. Při bambusové masáži se používá bambusových tyčí různých velikostí určených pro dané partie těla.
Je vhodná jak pro muže, zejména pro sportovce neboť stimuluje nervová a svalová vlákna, tak i pro ženy, které uvítají její blahodárný vliv zejména na celulitidu a otoky.
Masáž odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Má kosmetické účinky i v oblasti obličeje (odstraňuje tzv. druhou bradu, drenážuje obličej). Pokožka je po této masáži pružnější, hebčí a zářivější. Při této masáži se masíruje celé tělo, včetně obličeje.
Při bambusové masáži se pracuje s tlakem a daným typem bambusové tyče, které jsou nahřáté na příjemnou teplotu. Spojením této masáže a olejů, které se při masáži používají, zažijete úžasnou techniku začínající být velice populární u klientely nejen orientálních salonů.

Masáž není vhodná pro velmi štíhlé osoby.

Popis procedury

THAJSKÁ MASÁŽ BYLINNÝMI MĚŠCI

Tato procedura vychází z poznání ájurvédské a čínské medicíny. Jedná se o starověkou tradici, která je prováděna už po tisíce let. Dříve se tomuto umění věnovali zejména mniši v klášterech, kteří využívali bylin při léčbě veškerých onemocnění.
Pečlivý výběr léčivých bylin nabízí různé terapeutické účinky – snižuje se napětí svalů, dochází k celkové svalové i psychické relaxaci, zlepšuje se cirkulace krve, pokožka je hydratována, napomáhá se odplavování toxinů a uvolňují se dýchací cesty.
V průběhu masáže dochází k postupnému vstřebáváni bylin jak skrz pokožku, tak i formou aromaterapie, která ovlivňuje náš limbický systém, proto má značný účinek i na naší psychiku. Pomocí specifických hmatů ovlivňujeme energetické dráhy a body a obnovujeme rovnováhu energetického proudění.
Celá masáž je kombinací olejové masáže, na kterou navazuje aplikace bylinných měšců. Kombinace obohacujícího oleje a nahřátých bylin přináší neskutečné uvolnění celého těla.

Popis procedury

MEDOVÁ MASÁŽ

Medová masáž je starobylá osvědčená léčitelská detoxikační metoda. Využívá výjimečných účinků medu ( především detoxikačních a reflexních ) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování hloubkových usazenin a toxických látek z tělesných tkání. Přes reflexní zóny lze navíc medovou masáží příznivě působit i na mnohé orgány.
Med je odpradávna zařazován mezi přírodní zázraky jako pochutina i jako podpůrný léčebný prostředek. Vlastnosti a léčivé účinky včelího medu znali a využívali již staří Číňané, Arabové, Egypťané, Řekové, Římané či například Indiáni.

Medový zábal s obsahem čistého včelího vosku skvěle chrání a vyživuje pokožku.

 

Popis procedury

Čokoládová masáž

Luxusní masáž teplou čokoládou přináší tělu i duši mnohem více, než jen pocity sladkého uvolnění a rozkoše. Unikátní procedura spojuje blahodárné účinky čokolády s peelingem, hřejivou masáží a následně čokoládovým zábalem.
Čokolády si, pro její výjimečné složení a působení na organizmus, vysoce cenili již staří Aztékové. Čokoládová masáž je známá svými omlazovacími, antidepresivními a afrodiziakálními účinky. Díky obsahu jedinečné kompozice aminokyselin, minerálů, vitamínů, alkaloidů a antioxidantů stimuluje a současně zklidňuje organizmus.
Účinky čokoládové masáže:

Čokoláda vyživuje tělesné buňky, uvolňuje svaly, působí proti bolesti ( hlava, záda ), zahřívá a pomáhá udržovat tělesnou teplotu, rozšiřuje cévy a napomáhá tak lepšímu prokrvení.
Její schopnost aktivovat látkovou výměnu, působit proti zadržování vody (otoky) a detoxikovat organizmus, pomáhá i při snižování váhy a formování postavy. Luxusní čokoládová masáž pokožku vyživuje, změkčuje, čistí, napíná a rozzařuje. Chrání ji před volnými radikály, které způsobují stárnutí, a eliminuje celulitidu a strie.
Čokoláda příjemně uvolňuje stres a přináší pocit dokonalé pohody a štěstí.

Popis procedury

MASÁŽ PROTI CELULITIDĚ A FORMOVÁNÍ POSTAVY

Masáž proti celulitidě a formování postavy je jednou z nejžádanějších odborných masáží. Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.
Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy,  ale také ve formování postavy, zlepšuje kvalitu pokožky, povzbuzuje lymfatický systém a odstraňuje únavu nohou. Již po první masáži zaznamenáte změnu k lepšímu nejen zrakem, ale i na obvodu v bocích a dolních končetinách.
Masáží tělo zbavujeme usazených toxinů ve svalech a kloubech – proto je velmi důležité hodně pít, aby se toxiny dostali z těla ven.

Popis procedury

Indická masáž hlavy antistresová

Indická masáž hlavy antistresová je léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horních částí paží. Ulevuje od napětí a každodenního stresu. Velmi problematickou partií je krční páteř, která trpí nedostatkem pohybu v kombinaci dlouhodobě strnulou polohou hlavy.
Napjaté krční svaly jsou častou příčinou bolestí hlavy. Postupně dochází k bolesti zad, tlačení v očích, neostrému vidění, migréně. Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je masáž hlavy vnímána jako báječný a slastný zážitek, lék na bolesti hlavy, očí a napětí ve svalech krku a ramen. Zlepšuje též kvalitu vlasů. Navodí maximální relaxaci a uvolnění.
Dospělí se při indické masáži hlavy uvolní od vysokého tempa a stresu. Zbaví se fyzického i psychického napětí, nervozity, pocitu vyčerpanosti, úzkosti, deprese a tísně. Ustoupí bolesti hlavy, odstraní se ztuhlost šíje, ramen a krku, zmizí únava očí, zlepší se spánek, koncentrace a duševní svěžest. Nervový a imunitní systém je odolnější, lépe pracuje oběhový, dýchací i lymfatický systém. Při pravidelné aplikaci se výrazně vylepší kvalita, hustota a celkový vzhled vlasů, protože masáž prokrvuje pokožku hlavy a vyživuje vlasové kořínky.
Dětem tato technika zprostředkovává uklidnění, relaxaci a pocit léčivého dotyku od druhé osoby. Je vhodná pro děti neklidné, hyperaktivní, s psychickými problémy, nesoustředěné, s poruchami učení, spánku. Masáž je pro ně prospěšná nejen ze zdravotních důvodů, ale především z důvodů psychických.
Pro seniory je indická masáž hlavy blahodárná a oblíbená nejen pro výše uvedené zdravotní účinky, ale také proto, že se masáží jemně a šetrně spouští ozdravný a regenerační proces. Starší lidé jsou většinou také více ostýchaví a zvyklí na svou osobní intimitu, proto velmi vítají, že můžou při této proceduře zůstat oblečení. Také pozice vsedě je pro většinu starších lidí výhodnější vzhledem k možným zdravotním problémům s pohyblivostí či s tlakem.
Tradiční indická masáž hlavy se praktikuje v Indii jako součást ájurvédského učení a je známá více než tisíc let. Ve své domovské zemi je součástí každodenního života, kdy ji provádějí většinou ženy při pravidelné péči o vzhled. Je zázračným lékem na fyzické i psychické problémy lidí všech věkových kategorií, je to technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. 

Popis procedury

Lifting obličeje

Liftingová masáž obličeje a dekoltu je masáž s velmi jemnými tahy a skvělým regeneračním vlivem na pokožku. Jistě je vám znám pojem lifting jako operační zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Ve světě je velmi populární manuální terapie (lifting obličeje – liftingová masáž obličeje), která využívá pouze masáže.
Lifting obličeje je oblíben z důvodu regeneračních účinků, protože se zaměřuje na mimické svaly obličeje s hloubkovými a detoxikačními účinky. Lifting obličeje působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů.
Výraz obličeje znázorňuje v jakém jste psychickém stavu. Velmi vytížení jedinci mají strhaný a unavený výraz. Touto masáží dokážeme nejen krásně ovlivnit a zkrášlit pokožku, ale i navodit pocit pohody a harmonie, což se zobrazí na větším sebevědomí a spokojenosti klienta. Reflexní účinek je zde výrazný a přispívá z 80 % celkovému zlepšení psychiky metodou liftingu obličeje.
Tato liftingová masáž obličeje pomáhá bránit stárnutí pleti, vzniku vrásek, podporuje regeneraci, zvyšuje pružnost pokožky, má pozitivní vliv na psychiku a zásadně snižuje napětí v obličeji.
Součástí kompletní liftingové masáže je masáž šíje a dekoltu.
Účinek této masáže vidíte a cítíte po první proceduře, ale aby byl účinek trvalý doporučuji 6 – 10 masáží v intervalu 1x týdně, poté obvykle stačí provést masáž 1 x měsíčně.

Popis procedury

MIKROMASÁŽ OČNÍHO OKOLÍ

Naše oči a náš zrak jsou nenahraditelné při všech činnostech, zejména pak při čtení, řízení auta, sportování, práci na počítači atd., proto si zaslouží tu nejlepší péči. Mikromasáž očního okolí je speciální druh masáže, při které se snižuje nitrooční tlak, dochází ke zprůchodňování dutin, napomáhá proudění lymfatických tekutin a tím umožňuje vyplavovat nahromaděné toxiny, oddaluje proces stárnutí, zejména pak tzv. kohoutích stop, zabraňuje tvorbě váčků a kruhů pod očima. Masáž je velmi příjemná a již po první proceduře je pokožka v okolí očí pevnější, vypnutější, hladší a oči jsou odpočaté a rozzářené, získají mladiství vzhled a Vy úžasnou relaxaci. 

V případě některých onemocnění je bohužel tato masáž nevhodná, např. u zeleného a šedého zákalu, poranění očí, ječném zrnu, zánětech. 

Popis procedury

DORNOVA METODA 

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do správné polohy. Děje se tak za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Ten provádí volný pohyb nohou či rukou podle instrukcí terapeuta, který zároveň působí přímo v místě vykloubení. Tlakem palce na obratle páteře se současně bezpečně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Následkem Dornovy terapie dochází k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a konečně v samotných buňkách. Dornova metoda je tedy terapií celostní, protože respektuje člověka ve všech úrovních, a proto se také ve všech úrovních projeví její účinek.
Dornova metoda je na rozdíl od metod, používaných chiropraktiky metodou šetrnou. Nejde v ní o to zjednat nápravu za cenu způsobení šoku a často i mikrotraumat ve svalech, vazech či v kostech, jak se děje právě při trakcích ( lidově škub – a je to ). Takový postup vede opět k zablokování, poněvadž i sval raději přijme vlídné zacházení a domluvu „po dobrém“. Ostatní chápe jako výzvu k boji a bývá silným bojovníkem. Většinou vyhrává. Při Dornově terapii se sval zaměstná jeho nejpřirozenější činností – pohybem a nemá tak potřebu se bránit, protože respektujeme jeho přirozenost a důležitost. S nově vzniklou skutečností, totiž uvedením kloubu do původní ( správné ) polohy, nebojuje, ale přijímá ji.
Dornova metoda vyznává zásadu práce maximálně na prahu bolesti. Mírná bolest způsobená tlakem palce rychle mizí. Bolest, se kterou člověk na ošetření přichází, je zpravidla silnější. I ta po úspěšném „zásahu“ mizí, protože už není nutná. Splnila svůj účel dát na vědomí, že něco není, jak má být a náprava byla sjednána.
Dornova metoda je bezpečná a obavy z možného utržení krevních sraženin jsou neopodstatněné.

 

 

 

Popis procedury

Breussova masáž

Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou. Může se ale použít jako příprava před ošetřením páteře, kdy tato jemná energetická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu. Breussova masáž Vám příjemně zregeneruje záda a páteř. Tato mimořádně účinná metoda maximálně ulevuje od bolesti v oblasti kříže, beder, ale i krční páteře. Jejím základním přínosem je odstraňování fyzických a energetických blokád. Výrazně podporuje obnovu meziobratlových plotének.

Je základem řešení mnoha obtíží pohybového aparátu a pomáhá odblokovat i hluboké psychické problémy. Podle Rudolfa Breusse lze bolavé, ale už i zdegenerované ploténky touto metodou úspěšně zregenerovat.

Popis procedury

SPOUŠŤOVÉ BODY – TRIGGER POINTS

Spoušťové body – Trigger Points jsou lokální, ohraničená ztuhnutí svalstva, která jsou bolestivě citlivá na mírné stlačení. Způsobují sekundární pocity bolesti i ve vzdálenějších partiích svalstva, pokud dochází k aktivitě svalu obsahující právě zmíněné spoušťové body. 

Tato technika vede k uvolnění zvýšeného svalového napětí a úlevě od bolestí ve svalu i na vzdálených místech od spoušťového bodu.

Popis procedury

TEJPOVÁNÍ – KINESIOTAPING

Při této metodě se aplikují elastické pásky přímo na kůži klienta. Velkou výhodou je, že si ošetřené místo zachovává plný rozsah pohybu, takže nedochází k žádnému omezení. Tejp navíc propouští vzduch a vlhkost, což prodlužuje dobu, kdy může být přilepen na pokožce, aniž by ji to nějak ohrozilo. Navíc účinkuje 24 hodin denně. Takto dlouhotrvající účinek nemá mnoho terapií. Doba, po kterou tejp plní svoji terapeutickou funkci, se pohybuje v rozmezí od několika hodin, až po dobu 5-ti dnů v závislosti na místě aplikace. Při aplikaci těchto speciálních tejpů dochází k několika účinkům na lidské tělo.

Jedná se především o:

 • vyplavování zánětlivých a neuroaktivních látek
 • dráždění receptorů kůže / aktivace systému pro snížení bolesti
 • zvýšení látkové výměny

 

Tejpování je vynikající fyzioterapeutická technika, kterou můžeme výrazně zlepšit rozsah pohybu, snížit bolest a zmenšit otok. Může také sloužit jako doplňující terapie ke všem rehabilitačním procedurám jako např. masáže, manuální terapie, léčebný tělocvik, elektroléčba, teploléčba, vodoléčba atd.

Díky těmto tejpům můžeme pozitivně ovlivnit funkci svalů, lymfatického systému a kloubů. Tejpování urychluje průběh léčby a uplatňuje se jako pomocná metoda při léčbě řady diagnóz v rehabilitaci, neurologii, ortopedii, gynekologii, lymfologii a v neposlední řadě ve sportovní fyzioterapii. Metoda je vhodná pro dospělé, děti i starší generaci.

Popis procedury

CVIČENÍ A MASÁŽ PRO TĚHOTNÉ

Těhotná žena trpí různými bolístky více než kdokoliv jiný. Přitom více než kdokoliv jiný by měla být těhotná žena v klidu a pohodě.

Pomocí cvičení se předchází bolestem v kříži, zpevňuje se pánevní dno a ulevuje se napnutým svalům zad a nohou.

Masáže v těhotenství jsou maximálně prospěšné. Mimo přímého efektu na fyzické úrovni se uvolnění projeví i v psychice ženy, která se cítí celkově mnohem lépe.

Pohoda ženy pak pozitivně ovlivňuje dobré prospívání rostoucího miminka. 

 

Masáž těhotných se neprovádí v 1. trimestru.

Popis procedury

MASÁŽ MIMINEK A DĚTÍ

Masáž samotná je „vše – lék“ pro tělo i duši. Přijímat dotek je pro miminko stejně silná potřeba jako přijímat potravu. Miminka se vyvíjela a rostla mnoho měsíců v bříšku maminky, a když se narodí, právě dotek navodí jejich klid a spokojenost. Dotek je velmi důležitý a potřebný i u větších dětí, který si masáž užívají stejně jako každý člověk.

Masáží u dětí a miminek stimulujeme krevní oběh, proudění lymfy v lymfatickém systému, který je hlavní obranou těla proti infekcím. Masáž podporuje produkci růstových hormonů hypofýzy. Také se zlepšuje svalová koordinace a pružnost kloubů a svalů.

× Jak Vám mohu pomoci?